Czarter jachtów, czartery jachtów - Mazury, Jeziorak, Solina, Bałtyk, Dąbie, Zalew Szczeciński, Drawsko - czarter jachtów, czartery jachtów
Reklama Regulamin Kontakt
Firmy czarterowe FIRST MINUTE / LAST MINUTE
MENU
Główna
Wyszukaj jacht
Według miejsca:
Mazury
Mazury (motorowe)
Bałtyk
Solina
Jeziorak
Jeziorak (motorowe)
Zalew Szczeciński
Zalew Kamieński
jez. Dąbie
jez. Drawsko

Według typu:
Według portu:
 

Dakkar Dariusz Kowkiel

Dakkar Dariusz Kowkiel
ul. Kościuszki 6
80-451 Gdańsk
woj. pomorskie
telefon: +48 509 999 480
              +48 501 250 877
e-mail: biuro@dakkar.pl
strona: jachty.dakkar.pl

 

Opis i lokalizacja Zatoki Gdańskiej

Zatoka Gdańska to obszerny akwen, który geograficznie rozciąga się także poza granicami Polski, dochodząc do Przylądka Taran na Półwyspie Sambijskim.

Na łamach naszego portalu będziemy omawiać jej zachodnią część, ograniczoną z jednej strony Półwyspem Helskim, z drugiej odcinkiem Wybrzeża do Świbna. Wewnętrzną część tego akwenu stanowi Zatoka Pucka. Granica przebiega od cypla Helu do Cypla Oksywskiego. Z kolei najbardziej oddalona na północny zachód część Zatoki Puckiej, to akwen wyraźnie płytszy, na którym na ogół zafalowanie bywa mniej intensywne niż na Zatoce Puckiej. Linię podziału stanowi Rybitwia Mielizna - piaszczysta łacha, ciągnąca się od Kuźnicy do Rewy.

Zatoka Gdańska należy do obszaru morskich wód osłoniętych. To znakomity akwen, na którym kolejno, po Zalewie Wiślanym, żeglarze "szuwarowo-bagienni" mogą doskonalić swoje umiejętności. Tutaj będziecie mijać się codziennie z dużymi pełnomorskimi statkami, nawiązywać łączność radiową, wysłuchiwać prognoz pogody, pracować na mapie, obsługiwać gps i wiele innych urządzeń jachtowych. Szuwarowcom przypomnę, iż tory podejściowe do portów przecinamy pod kątem prostym a statkom ustępujemy z drogi... Tutaj wreszcie możecie zmierzyć się z większą falą i wiatrem, a nawet być zmuszonym do sztormowania w drodze do portu... Zatoka Gdańska to przedsionek Bałtyku, morza zupełnie innego niż znany wielu Adriatyk z pływaniem od wyspy do wyspy... Jednocześnie jest to akwen bardzo bezpieczny, z dużą liczbą portów, do których wejścia są łatwe, dostępnych oczywiście także dla jachtów morskich. Z pewnością, podczas samodzielnego rejsu można się tutaj bardzo wiele nauczyć.

Nie tylko porty

W trakcie naszego rejsu możemy cumować przy kilku molach spacerowych, wpłynąć w sztuczne ujście Wisły (Przekop Wisły - do Świbna), odnaleźć klimat śródlądowy na odcinku Martwej Wisły (na którą wpłyniemy na przykład Przełomem Wisły w Górkach Zachodnich).

Prosimy powołać się na serwis www.CZARTERY24.pl podczas kontaktu z firmą.

Jachty oferowane do czarteru przez firmę
Dakkar Dariusz Kowkiel


 

Copyright © www.czartery24.pl